اخبار ارز, اخبار بازار طلا

پیش‌بینی‌ قیمت دلار برای امروز ۹ دی ۹۹

دیروز اسکناس امریکایی در بازار آزاد با کاهش ۵۰ تومانی به بهای ۲۵‌هزار و ۷۵۰ تومان رسید. همچنین در بازار متشکل ۲۵,۲۴۹ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، دیروز اسکناس امریکایی در بازار آزاد با کاهش 50 تومانی به بهای ۲۵‌ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. همچنین در بازار متشکل ۲۵,۲۴۹ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

در این مورد اقتصادنیوز نوشت: به گفته فعالان، شرایط بازار ارز بیشتر حالت انتظاری پیدا کرده است و اکثر معامله‌گران در انتظار آن هستند که رییس جمهور جدید آمریکا آغاز به کار کند و تکلیف برجام مشخص شود. در این فضای انتظاری، تعداد زیادی از معامله گران ارزی خرید و فروش های خود را متوقف کرده‌اند و ترجیح می‌دهند که ریسک زیادی برای معامله ارز صورت ندهند.

 

در حالی که عده‌ای از تحلیلگران به کاهش حجم مبادلات ارزی نقدی به عنوان یک عامل کاهش نوسان اشاره می‌کنند، گروهی دیگری از فعالان باور دارند، افت تقاضا در سمت بازار حواله زمینه ساز نزول قیمت‌ها شده است.

 

با این حال، می‌توان این دیدگاه را به چالش کشید، چرا که روز دوشنبه در مقاطعی حتی نرخ حواله درهم به نزدیکی مرز 7 هزار و 200 تومانی نیز رسید. درست است که درهم پس از افزایش ابتدای روز در مسیر کاهشی قرار گرفت و در نهایت در حوالی محدوده 7 هزار و 150 تومانی به کار خود پایان داد، ولی با این سطح از قیمت حواله درهم هم ارزش دلار در بازار داخلی حتی می‌توانست بالای 26 هزار و 200 تومان قرار بگیرد.

 

در این شرایط، می‌توان گفت رابطه بین درهم و دلار تا حدی کاهش پیدا کرده است؛ عده‌ای نیز عنوان می‌کنند، سطح تقاضا برای اسکناس به اندازه‌ای پایین آمده است که نمی‌تواند خود را با جهت قیمت حواله‌ای هماهنگ کند.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *