اخبار اقتصادی

قیمت مرغ در بازار آزاد تا ۱۰ روز آینده کاهش می‌یابد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: پیش بینی می شود تا ۱۰ روز آینده با تدابیر صورت گرفته قیمت مرغ در بازار آزاد کاهش یابد و با نرخ مصوب یکی شود.

 

به گزارش اخبار طلابروز، مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی افزود: در حال حاضر قیمت مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلوگرم 20 هزار و 400 تومان است در حالی قیمت ها در بازار آزاد بالاتر از این حرف هاست.

 

وی اظهارداشت: مرغ تنظیم بازاری به قیمت 20 هزار و 400 تومان از 10 روز پیش علاوه بر میادین میوه و تره بار در واحدهای صنفی سطح شهر هم در حال عرضه است.

 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی مطرح کرد: این اقدام ضمن کاهش قیمت ها باعث شده صف های خرید مرغ در غرف میادین میوه و تره بار نیز کمتر شود.

 

وی با اشاره به این خبر که قیمت هرکیلوگرم مرغ تا مرز 36 هزار تومان هم پیش رفته بود، افزود: عرضه مرغ تنظیم بازاری باعث شده قیمت مرغ در بازار تا مرز 25 هزار تومان کاهش پیدا کند.

 

یوسف خانی بیان کرد: قیمت مرغ گرم هر روز نسبت به روز قبل در بازار رو به کاهش است و علت این کاهش هم عرضه همین مرغ های تنظیم بازاری است.

 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به سئوالی که پرسیده شد «بیشتر فروشگاه مرغ را قطعه بندی و با قیمت های بالا عرضه می کنند آیا این اقدام به نوعی دورن زدن مصوبات دولت و تخلف محسوب نمی شود»، تصریح کرد: قطعه بندی مرغ خیلی قیمت مشخصی ندارد به همین دلیل برخی ها مرغ را قطعه بندی با قیمت های بالاتری عرضه می کنند که به نوعی تخلف است.

 

وی ادامه داد: این اتفاق هم در میادین میوه و تره بار و هم در واحدهای صنفی می افتد از اینرو ضرورت دارد حوزه های بازرسی و نظارت این موضوع را کنترل کنند.

 

یوسف خانی بیان کرد: مرغ تنظیم بازاری نه تنها در شهر تهران بلکه در سطح استان تهران هم در حال عرضه است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه مرغ تنظیم بازاری به اندازه ای نیست که در تمامی واحدهای صنفی و فروشگاه عرضه شود، گفت: خوشبختانه عرضه این مرغ در 70 درصد غرف میادین میوه و تره بار شهرداری و واحدهای صنفی شهر و استان در حال انجام است.

 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی افزود: هدف توزیع مرغ تنظیم بازاری رسیدن قیمت مرغ در بازار آزاد به نرخ مصوب 20 هزار و 400 تومان است.

 

وی یادآورشد: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار آزاد بالاتر از نرخ مصوب است از اینرو پیش بینی می شود تا 10 روز آینده با ادامه توزیع مرغ تنظیم بازاری قیمت مرغ در بازار آزاد با نرخ مصوب یکی شود.

 

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *