اخبار ارز, اخبار بازار طلا

قیمت طلا و سکه چگونه خواهد بود؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۹۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه امامی به ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسید. باید دید امروز قیمت طلا و سکه چه تغییری می‌کند.

 

به گزارش اخبار طلابروز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۹۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه امامی به ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسید. باید دید امروز قیمت طلا و سکه چه تغییری می‌کند.

 

عبدالله محمدولی، کارشناس بازار طلا می‌گوید: شیب ملایم کاهش قیمت طلا تا دوشنبه ادامه دارد. زیرا بازار ایران تا پایان تعطیلات هفتگی بازار جهان مردد است و پس از بازگشایی بازار جهان و روند قیمت جهانی طلا و همچنین رصد بورس‌های جهانی می‌توان گفت که چشم‌انداز آینده طلا چه می‌شود.

 

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: سقوط قیمت دلار به زیر مرز ۲۵ هزار تومانی اثر سنگینی بر بازار سکه نیز داشت؛ فلز گرانبهای داخلی در اولین روز هفته، ۷۵۰هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی مرز ۱۱ میلیون تومانی قرار گرفت.

 

عامل دیگری که بهای سکه را تحت فشار قرار داده بود، سقوط روز جمعه اونس طلا در بازارهای جهانی بود. در آخرین روز کاری بازارهای جهانی، طلا تا مرز هزار و ۸۵۰ دلاری کاهش یافت و این امر نیز فضای بازار سکه در ابتدای روز شنبه را به شدت فروشنده کرد. سکه در صورتی که قیمت دلار افزایش خاصی را تجربه نکند، ظرفیت نزول به کانال ۱۰ میلیون تومانی را دارد.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *