اخبار اقتصادی

قانون مالیات بر ارزش افزوده همچنان لازم الاجراست

درحالی که معاون سازمان مالیاتی معتقد است، قانون مالیات ارزش افزوده مصوب سال ۸۷ توسط مجلس شورای اسلامی به مدت یک سال تمدید شده، پیگیریها نشان میدهد این موضوع هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده است.

 

به گزارش طلابروز، محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف نشده و همچنان لازم الاجراست.

 

مسیحی با بیان اینکه از محل این قانون تا پایان سال جاری درآمدهای مالیاتی برای دولت و شهرداریها پیش بینی شده است، اظهار داشت: قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 در تاریخ 27 آبان ماه سال جاری تا زمان تصویب و لازم الاجرا شدن لایحه اصلاح و دایمی شدن این قانون، توسط مجلس شورای اسلامی به مدت یک سال تمدید شده است.

 

وی تاکید کرد: مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده همچون سال های گذشته و بدون وقفه مکلف به مطالبه و وصول مالیات بر ارزش افزوده از خریداران کالا و خدمات خواهند بود که در پایان هر دوره مالیاتی می بایست با شرایط مقرر به حساب های تعیین شده واریز نمایند.

 

مسیحی خاطرنشان کرد: بمنظور اجتناب از تحمل بار مالی و تعلق جرایم به مودیان، قانون مذکور باید به طور کامل اجرا شود.

پیگیری ها حاکی از آن است که هرچند طبق مصوبه مجلس اجرای قانون قبلی مالیات ارزش افزوده (مصوب سال1387) تا زمان تایید نهایی قانون جدید تصویب شده  اما هنوز شورای نگهبان این موضوع را تایید نکرده است. در واقع تمدید یک ساله قانون مصوب سال 1387 مد نظر معاون سازمان مالیاتی نیز هنوز  به صورت قانونی(تایید نهایی شورای نگهبان) رخ نداده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *