اخبار ارز, اخبار اقتصادی

عواقب جبران ناپذیر اجرای طرح لغو تحریم ها؛ برای بازارسرمایه

تصویب طرح لغو تحریم‌ها در مجلس شورای اسلامی، عواقبی همچون افزایش نرخ ارز ، طلا و سکه به همراه داشت که در پی آن انتظار می رود نقدینگی از بازارارسرمایه خارج  و به دیگر بازارهای موازی سرازیر شود.

 

به گزارش طلابروز به نقل از روابط عمومی کارگزاری نماد شاهدان، در ماه های اخیر و پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست ترامپ و زمزمه‌های بازگشت آمریکا به برجام بسیاری از دولت ها همچون رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی که خواهان لغو برجام هستند فشارهای اقتصادی و سیاسی بیشتری را به کشور اعمال کردند که در این میان قانون‌گذاران و نمایندگان مجلس به جای اینکه فضا را آرام کرده و شرایط اقتصادی کشور را تعدیل و شرایط لازم برای مذاکرات را فراهم کنند؛ سعی در لغو برجام دارند تا جایی که روز گذشته طرح اقدام راهبردی برای (لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران) با هدف باز شدن قفل های صنعت هسته ای و مقابله با تحریم های خارجی، در مجلس شورای اسلامی تصویب شد .

 

طرحی که دولتمردان مخالفت خودرا نسبت به اجرای آن اعلام کردند اما بازهم 251 نفر از بهارستان نشین ها موافق آن بودند بنابراین از این پس باید شاهد اثرات سیاسی و اقتصادی ناشی از تصویب این طرح باشیم.

براساس بررسی های انجام شده تصویب طرح لغو تحریم‌ها موجب افزایش نرخ ارز ، طلا و سکه شد اما باید دید که از این پس چه سرنوشتی در انتظار بازارسرمایه خواهد بود.

 

باتوجه به اتفاقاتی که طی چندماه گذشته برای بازار سرمایه رخ داده می توان گفت که اکنون سهامداران در حال اعتماد مجدد و بازگشت دوباره به این بازار هستند اما با اجرای (طرح لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران)، ممکن است بازهم نقدینگی از بازارسرمایه خارج و به سمت بازارهای موازی همچون طلا و ارز هدایت شود؛ این امر قطعا عواقب جبران ناپذیری را برای بازارسرمایه کشور به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *