اخبار ارز, اخبار بازار طلا

امروز ۲۹ دی برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد تا پیش از امروز دوشنبه ۲۹ دی، با ۵,۸۰۰ تومان کاهش، ۹۹۴ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود. اما امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد تا پیش از امروز دوشنبه ۲۹ دی، با ۵,۸۰۰ تومان کاهش، ۹۹۴ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود. اما امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره آینده بازار طلا گفت: چنانچه روز دوشنبه روند کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت طلا و سکه ارزان می‌شود. چرا که این روزها چشم فعالان بازار طلا به قیمت دلار است و فعلا مردم برای خرید طلا صبر کرده‌اند چرا که حدس می‌زنند طلا ارزان‌تر می‌شود.

 

پس از دو هفته وقفه سایت کیتکو انتشار نظرسنجی‌ هفتگی خود را از سر گرفت این نظرسنجی در دو قالب عمومی و کارشناسی منتشر می‌شود که در آن دیدگاه سرمایه‌گذاران و تحلیلگران نسبت به روند قیمت طلا در هفته پیش رو پرسیده می‌شود.

 

بر اساس نظرسنجی کیتکو ، پس از افت هر اونس طلا به زیر ۱۸۲۵ دلار ، احتمال داده می‌شود قیمت طلا به سرعت بهبود نخواهد یافت.

 

تحلیلگران به کیتکو نیوز گفتند، طلا در پایان هفته میلادی (جمعه گذشته) فشار زیادی را شاهد بود زیرا فروش سهام در روز جمعه باعث وحشت در بازارهای فلزات شد. علاوه بر این، افزایش شاخص دلار آمریکا اوضاع را برای طلا در کوتاه‌مدت بدتر کرد.

 

آدام باتن ، استراتژیست ارشد بازار در سایت Forexlive، گفت: «بازار در حال نوسان و واکنش به ۳ عنصر در بازار است، عواقب محرک‌ها، نگرانی‌های تورمی و بازگشت دلار آمریکا به اوج. به همین ترتیب مدتی طول می‌کشد تا طلا دوباره شروع به صعود کند.»

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *