اخبار ارز, اخبار بازار طلا

امروز صورت گرفت؛ کاهش بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید

دیروز هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه شنبه ۹ دی با 5,600 تومان کاهش، یک میلیون و 143 هزار و 700 تومان معامله شد.

 

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر دلار ضعیف‌تر که تقاضا برای این فلز ارزشمند را تقویت کرد، اندکی افزایش یافت.

 

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تا ساعت 19 به وقت تهران، به 1879 دلار و 10 سنت رسید، اگرچه دلار ضعیف‌تر از قیمت طلا پشتیبانی کرده اما این فلز ارزشمند با توجه به اخبار خوبی شامل تصویب بسته کمک مالی کرونایی در آمریکا و توافق تجاری برگزیت برای ادامه صعود شرایط دشواری را پیدا خواهد کرد و افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا ممکن است باعث افزایش خرید دلار شود.

 

طلا همچنین با فضای اندکی که برای بانک مرکزی آمریکا برای تسهیل بیشتر سیاست پولی وجود دارد و احتمال گفت‌وگو درباره محدود کردن تدابیر محرک مالی در صورت بهبود چشم انداز اقتصادی در سال آینده، ممکن است با فشارهای کاهشی بیشتری روبه‌رو شود.

 

بی‌توجهی سکه به طلای جهانی

بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز سه شنبه اندکی کاهش یافت. هر قطعه سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 750 هزار تومان معامله شد که 50 هزار تومان کاهش را در مقایسه با روزکاری قبل نشان می‌دهد. در یک ماه گذشته وضعیت کاملا متفاوتی بر بازار سکه سایه غالب شده. این فلز گرانبها در دامنه قیمتی محدودی زندانی شده است و نوسانات محدود، فعالان در بازار سکه را هم سردرگم کرده است.

 

در شرایطی که نوسانات محدود و جهت قیمت نیز نزولی باشد، برخی افراد به دنبال خرید سکه‌ای که با ارزش ذاتی این فلز گرانبها مطابقت بیشتری داشته باشد، هستند. باقی ماندن دلار در زیر کانال 26 هزار تومان و عدم توانایی رشد اونس جهانی به بالای 1900 دلار باعث شده است که سکه نتواند روندی افزایشی داشته باشد.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *