اخبار ارز, اخبار بازار طلا

امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون تومان معامله شد اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۲۲ دی با ۷,۱۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا به متغیرهای زیادی بستگی دارد. با توجه به متغییرهای مختلف در بازار آینده قیمت طلا مشخص نیست. چنانچه بایدن ۲۰ ژانویه در کاخ سفید حضور یابد باز هم نمی‌توان کاهش یا افزایش میزان قیمت طلا را پیش‌بینی کرد. آنچه مشخص است قیمت طلا تا امروز بعد از ظهر باز هم نوسان دارد.

 

: روز دوشنبه، سکه بازان با امید افزایش قیمت دلار وارد زمین معاملات شدند، ولی سقوط اونس طلا در بازارهای جهانی، شوک اول را به آن ها وارد کرد و شوک دوم زمانی بود که قیمت دلار به زیر مرز ۲۵ هزار تومانی بازگشت.

 

این دو عامل موجب شدند که فلز گران بهای داخلی نتواند در مسیر صعودی باقی بماند و به سرعت راه رفته را بازگردد. تا ساعت ۳ بعدازظهر، سکه امامی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومانی هم پایین تر رفت؛ از این نقطه، خریداران وارد بازار شدند و تلاش کردند مرز ۱۱ میلیونی را بار دیگر به دست بیاورند.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *