اخبار ارز, اخبار بازار طلا

امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

بهای اسکناس امریکایی به ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین قیمت دلار در بازار متشکل ۲۵,۳۴۵ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، بهای اسکناس امریکایی به ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین قیمت دلار در بازار متشکل ۲۵,۳۴۵ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

برخی از تحلیلگران، افت دسته جمعی بازارها را نشانه ای از تعدیل انتظارات تورمی می دانند و اعتقاد دارند در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، روند نزولی دارایی‌های پرریسک ادامه خواهد یافت، چرا که خریداری جدیدی در بازارها حضور ندارد و با نزدیک شدن به آغاز کار بایدن در کاخ سفید، به احتمال زیاد عده‌ای ترجیح می‌دهند که باز هم سکه، ارز و سهام خود را به فروش برسانند. غیبت ریال در بازار ارز و سکه به طور مشهودی مشخص است و در بازار سهام هم معامله‌گران حقیقی زیادی اقدام به خروج کرده‌اند.

 

در این میان، عده‌ای از تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که وضعیت کنونی ادامه‌دار نیست. از نگاه آنها گشایش اقتصادی خاصی رخ نداده است که انتظارات تورمی تا این حد تعدیل شود. این گروه باور دارند، به مرور تاثیر عبور از ترامپ در بازارها کاهش خواهد یافت و معامله‌گران خود را با واقعیت‌های اقتصادی تنظیم خواهند کرد. این عده معتقدند، تنها اگر مذاکره‌ای برای رفع تحریم ها صورت بگیرد و فشارهای اقتصادی کاهش پیدا کنند، می‌توان انتظار ادامه روزهای کم تقاضا در بازارها را داشت.

 

در بازار ارز و سکه، افراد زیادی در اصطلاح بازاری‌ها بر روی«مال» هستند و همین مساله موجب می‌شود که تمام تلاش خود را برای بالا آوردن حتی موقت قیمت‌ها بکنند؛ با این حال، حداقل در هفته گذشته حتی با جوسازی پیرامون وقایع عراق هم قیمت سکه و دلار در جهت افزایشی قرار نگرفت.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *