اخبار اقتصادی, اخبار بورس

افزایش سرمایه ۱۰ هزارمیلیاردی فولاد مبارکه اصفهان در راه است

رئیس هیات عامل ایمیدرو از افزایش سرمایه 10 هزار میلیاردی فولاد مبارکه اصفهان خبر داد.

 

به گزارش طلابروز، خداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره وضعیت تولید طی هفت ماه اخیر، گفت: در این مدت به رغم همه گیری ویروس کرونا در کشور و با رعایت ضوابط مربوطه، با رشد و تولید برخی محصولات از جمله آلومینیوم افزایش یافت به طوری که میزان تولید این فلز با جهش 70 درصدی مواجه شد.

 

وی افزود: تولید در زنجیره آهن از جمله کنسانتره، ‌گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی به ترتیب ۴، ۸ و ۱۱.۴ درصد افزایش یافت. همچنین تولید کاتد مس نیز رشد ۶درصدی را تجربه کرد.

 

ارزش بازارگردانی شرکت های بزرگ به 8 هزار میلیارد تومان رسید

 

غریب پور درباره نقش معدن و صنایع معدنی در بورس، تصریح کرد: در ماه های اخیر ارزش بازارگردانی شرکت های این حوزه از جمله صنایع مس، مبارکه، چادرملو و گل گهر، سرمایه گذاری معادن و فلزات، فولاد خوزستان و …به ۸هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

وی افزود: این شرکت ها علاوه بر بازارگردانی، با افزایش سرمایه اقدام بزرگی در جهت توسعه این بخش کرده اند.

 

رییس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: شرکت چادرملو بیش از ۵۸۰۰میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و دوشنبه شرکت ملی مس ۱۰هزار میلیارد تومان دارد. پس از آن فولاد مبارکه نیز۱۰هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داشت.

 

غریب پور با تاکید بر اینکه در خصوص زنجیره معدن و صنایع معدنی خبرهای امیدوارکننده ای وجود دارد، مطرح کرد: فقط شرکت ملی مس و فولاد مبارکه افزون بر ۴ میلیارد یورو پروژه توسعه ای در اختیار دارند که در نهایت به تقویت حقوق سهامداران می انجامد. به گفته وی، ارزش طرح های توسعه شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، معادل ۴.۵ میلیار یورو (به صورت ارزی)، و ۴۰هزار میلیارد تومان (به صورت ریالی)، است.

 

وی با اشاره به اینکه معدن و صنایع معدنی ۲۴درصد بورس را تشکیل می دهند، گفت: آینده این شرکت ها از وضعیت کنونی بهتر خواهد بود و بازار رو به رشدی را در پیش دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *