اخبار ارز, اخبار بازار طلا

آخرین قیمت دلار چقدر اعلام شد؟

روز یکشنبه دلار ۱۰۰ تومان افزایش را به ثبت رساند، اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۸ دی ۹۹ چقدر بود؟

 

به گزارش اخبار طلابروز، روز یکشنبه دلار ۱۰۰ تومان افزایش را به ثبت رساند، اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 8 دی 99 چقدر بود؟

 

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: یک رشد جزئی کافی بود تا روند نزولی بازار ارز متوقف شود، اتفاقی که در دومین روز هفته رخ داد. روز یکشنبه، دلار با برگشت به محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی توانست انتظارات کاهشی را تعدیل کند؛ در یک ماه گذشته، هر بار سایه ریزش بر سر اسکناس آمریکایی افتاد، این ارز توانست خصوصا با تکیه بر متغیرهای بیرونی خود را در یک محدوده مشخص نگه دارد.

 

دیروز هم عامل نجات‌بخش بازیگران افزایشی بازار، متغیر بیرونی درهم و افزایش تقاضا برای حواله‌های ارزی بود. روز یکشنبه، دلار ۱۰۰تومان افزایش را به ثبت رساند و توانست روی عدد ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان قرار بگیرد.

 

برگشت قیمت اسکناس آمریکایی برای بسیاری از معامله‌گران عجیب نبود؛ در واقع به گفته آنها از آذرماه، قیمت دلار چند بار در برابر رشد و سقوط‌های سنگین مقاومت کرده است و همین موضوع موجب شده است که معامله‌گران بازارچندان در انتظار اتفاق تازه‌ای نباشند.

 

با این حال، عده دیگری از معامله‌گران عنوان می‌کردند که از برگشت قیمت دلار در روز یکشنبه تعجب کردند. اسکناس آمریکایی در اولین روز هفته، تحت فشار متغیرهای کاهشی مختلف بود و به همین دلیل انتظار داشتند که ادامه فشار این متغیرها در روز یکشنبه منجر به ادامه افت قیمت شود؛ با این حال روز یکشنبه دلار توانست مخصوصا با تغییر رفتار بازیگران حواله‌ای،‌ در جاده‌ای متفاوت با روز شنبه حرکت کند.

 

همچنین کاهش ارزش دلار در بازارهای همسایه که در روز اول هفته انتظارات بازیگران داخلی را تحت‌تاثیر قرار داده بودند، در روز دوم هفته رفتار متفاوتی را در پیش گرفتند. ارزش دلار هم در هرات و هم در سلیمانیه تقویت و این عامل زمینه‌ساز افزایش خریدها در بازار ارز داخلی شد.

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *